هفته هجدهم بارداری
پزشک شما

هفته هجدهم بارداری

26 فروردین 1391

روند تکامل فرزند شما

گوشها به سمت مکان نهایی خود حرکت می کنند و بیرون از سر قرار می گیرند و کم کم به لالایی های شما عکس العمل نشان می دهند –در اوایل هفته هجدهم فرزند شما احتمالا می تواند بشنود ! استخوان گوش میانی و پایانه عصبی از سمت مغز به گوش ها در حال تکامل است پس فرزند شما صداهایی مثل تپش قلب شما یا حرکت خون در رگهای بند ناف را خواهد شنید . او حتی ممکن است با صداهای بلند وحشت زده شود ! چشمان جنین شما نیز در حال تکامل هستند –آنها هم اکنون بیشتر به سمت جلوی صورت تا کنار سر متمایل هستند . اگر شما چراغ قوه را  روبه روی شکم خود قرار دهید ممکن است شبکیه چشم توانایی تشخیص دادن پرتوهای نور چراخ قوه را داشته باشد .

تا حالا استخوان های فرزند شما در حال رشد ولی نرم بوده است . این هفته ،استخوان ها شروع به سخت و استخوانی شدن می کنند . برخی از اولین استخوان هایی که شروع به سفت شدن می کنند شامل ، ترقوه و ساق پا هستند .

 

وضعیت بدن شما

شما احتمالا در حال آماده کردن خود برای زندگی با یک نوزاد هستید . آماده شدن شما باید چیزی فراتر از جمع آوری لباس کودک و یا تزئینات داخلی برای اتاق یا محل نگهداری او باشد .

این هفته زمان خوبی است که تحقیقات خود را برای یافتن پزشک اطفال و یا دیگر متخصصان در زمینه نگهداری از کودک انجام دهید . برنامه زمانی خاصی برای ملاقات با دکتر تنظیم کرده و درباره زمان های ممکن برای ملاقات با دکتر ، زمان بندی واکسیناسیون نوزاد و  همچنین چگونگی تماس با دکتردر زمان های اضطراری اطلاعاتی را کسب کنید . شما باید تا جای که ممکن است درباره روش کار و نحوه عمکرد آنها بیاموزید  .  

بعضی سوالات خوب : چند مراقب سلامت در تیم پزشکی حضور دارند ؟ چه کسانی شبها و آخر هفته ها را پوشش می دهند ؟  برنامه آنها برای تماس تلفنی در مواقع ضروری چیست ؟ با چه بیمارستان هایی طرف قرار داد هستند ؟ چه بیمه هایی را قبول می کنند ؟ با چه متخصص هایی همکاری می کنند ؟ چگونه درمان های اورژانسی را انجام میدهند؟

مهم است که شما با پزشک فرزند خود راحت باشید . پس به موارد ذکر شده توجه کرده و با دقت تصمیم بگیرید .

تعداد بازدید: 3628

نظرات کاربران

ارسال نظر

Captcha